Lokalna Strategia Rozwoju 2007-2013

Funkcjonowanie LGD

Katalogi wydane przez LGD

Multimedia

 
 

Piszą o Nas

Produkty Tradycyjne Podbabiogórza

       BUGLE ZEMBRZYCKIE
 
 

 

Nagrody wręczone laureatom I edycji konkursu „Produkt lokalny Podbabiogórza”

4 września 2011 r. podczas „Kiermaszu Twórczości Ludowej” i „Powiatowych Dożynek Bieńkówka 2011” odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom I edycji konkursu „Produkt Lokalny Podbabiogórza”, organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Podbabiogórze”. Nagrody laureatom wręczali: Danuta Kawa - Prezes Stowarzyszenia LGD „Podbabiogórze”, Jan Najdek - Przewodniczący Rady Stowarzyszenia LGD „Podbabiogórze” oraz Tadeusz Gancarz - Starosta Suski. Aby wziąć udział w konkursie należało złożyć produkt lokalny wraz z kartą zgłoszeniową. Prace laureatów wyłoniła Komisja Konkursowa w składzie: Danuta Kawa, Barbara Woźniak, Anna Spyrczyńska, Andrzej Peć, Marcin Leśniakiewicz. Nagrody zostały wręczone w następujących kategoriach:

W kategorii I. Zabawkarstwo miejsca zajęli:
I miejsce – Tadeusz Leśniak - Stryszawa
II miejsce – Józef Krzak Firma „STOL-HAND” – Śleszowice
III miejsce –  Małgorzata Wątroba i Krystyna Stopka - Stryszawa
III miejsce - Barbara Piaseczny i Marian Piaseczny – Białka

W kategorii II. Haft, Koronkarstwo miejsca zajęli:
I miejsce –  Anna Malinowska – Białka
I miejsce –  Krystyna Matyszkowicz - Marcówka
II miejsce – Marianna Jończyk - Bieńkówka
II miejsce – Maria Strączek - Jachówka
III miejsc – Wanda Talaga - Zembrzyce
III miejsc – Anna Koziana – Maków Podhalański
Wyróżnienie: Katarzyna Chorąży - Bystra
Wyróżnienie: Maria Pilch  - Marcówka

W kategorii III. Bibułkarstwo miejsca zajęli:
I miejsce – Stowarzyszenie KGW „Marcowianki”,
II miejsce – Maria Kania – Naprawa
II miejsce – Zofia Kucia - Stryszawa
III miejsc – Małgorzata Kowalczyk Mysza – Toporzysko
III miejsc – Klub 4H z Budzowa

W kategorii IV. Rzeźba miejsca zajęli:
I miejsce – Jacek Skubisz – Bieńkówka,
II miejsce - Emilia Leśniak – Stryszawa
II miejsce - Janina Leśniak - Stryszawa
III miejsc -  Bartłomiej Trzop - Sidzina

W kategorii V. Wyroby z wikliny, wyroby z łuby, plecionkarstwo miejsca zajęli:
I miejsce – Bronisław Kempa - Budzów
Wyróżnienie: Janusz Gałuszka - Stryszawa

W kategorii VI. Galanteria drewniana miejsca zajęli:
I miejsce – Eugeniusz Zajda - Zawoja
II miejsce – Jan Żurek - Stryszawa

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu!  

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wirtualna Ścieżka przez Podbabiogórze

Projekty zrealizowane "Nabory zwykłe"

Projekty zrealizowane "Podbabiogórskie Szachowiska"

Sklepik Babiogórski

 

Projekty współpracy

KUCHNIA - projekt współpracy

Ważne linki

 

 

 

PARTNERZY

 

 

 

 

6980713


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 Operacja mająca na celu sprawne Wdrażanie LSR "Podbabiogórze" na lata 2014-2020, w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR "Podbabiogórze" oraz zrealizowany Plan Komunikacji