Lokalna Strategia Rozwoju 2007-2013

Funkcjonowanie LGD

Katalogi wydane przez LGD

Multimedia

 
 

Piszą o Nas

Produkty Tradycyjne Podbabiogórza

       BUGLE ZEMBRZYCKIE
 
 

 

LGD na Święcie Zabawki w Stryszawie

    W dniach 31 maja – 2 czerwca (piątek – niedziela) odbyło się już po raz dwudziesty trzeci, Święto Zabawki Ludowej w Stryszawie. Impreza każdego roku jest poświęcony twórczości ludowej - wspaniałym ręcznie tworzonym wyrobom z drewna, w tym także tradycyjnemu zabawkarstwu, które jest znakiem rozpoznawczym całej Gminy Stryszawa. Imprezę  otworzyła wystawa pokonkursowa na zabawkę ludową w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej, na której ogłoszono wyniki konkursu oraz wręczono nagrody laureatom.  W sobotę można było posłuchać Orkiestry Dętej Gminy Stryszawa, a także repertuaru Jacka Wójcickiego występującego wraz z muzykami.Wieczorem odbyła się zabawa pod gwiazdami przy akompaniamencie zespołu Klezmer Band. Święto Zabawki Ludowej było doskonałą okazją na spotkanie oraz rozmowę z twórcami, którzy od pokoleń kultywują ludową tradycję.

 Trzeci dzień obchodów Święta Zabawki otworzyły o godzinie 14:00 występy zespołów regionalnych w tym Małej Ziemi Suskiej. Stowarzyszenie LGD „Podbabiogórze” zorganizowało specjalne stoisko promocyjne, wśród stoisk twórców ludowych. Na stoisku były dostępne materiały informacyjno-promocyjne dotyczące m.in. gmin obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju, a także materiały dotyczące zasad ubiegania się o wsparcie na rozwój oraz rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.  W niedzielę  wystąpił także kabaret Pod Wyrwigroszem oraz zespół folkowy Gooroleska. Imprezę zakończyło widowisko laserowe.

 

Wirtualna Ścieżka przez Podbabiogórze

Projekty zrealizowane "Nabory zwykłe"

Projekty zrealizowane "Podbabiogórskie Szachowiska"

Sklepik Babiogórski

 

Projekty współpracy

KUCHNIA - projekt współpracy

Ważne linki

 

 

 

PARTNERZY

 

 

 

 

6645626


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 Operacja mająca na celu sprawne Wdrażanie LSR "Podbabiogórze" na lata 2014-2020, w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR "Podbabiogórze" oraz zrealizowany Plan Komunikacji